Multilicenční program Microsoft Select Plus pro akademické zákazníky nabízí jednorázový nákup trvalých licencí, v počtu potřebných kusů pro jednotlivé produkty.

Kontakt: Martin Klečka - +420 377 468 206, 775 290 356 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

  • Hlavní výhodou je nákup trvalých licencí za jednorázovou platbu pouze v potřebném počtu kusů, dle aktuálního ceníku.
  • Trvalé licence lze využívat neomezenou dobu ve stejné, nebo nižší verzi a edici (Např. Office Standard 2019).
  • Licence je možné nakoupit v jakémkoli počtu a v budoucnu dokupovat další, dle potřeby.
  • Licence jsou přenosné, nejsou tedy svázané s konkrétním hardwarem.
  • Pro trvalé licence lze také dokoupit Software Assurance (SA) - možnost upgradu na novou verzi produktu po dobu platnosti SA. Pro získání nové verze produktu bez SA je nutné koupit zcela novou plnou licenci.

Jak nakoupit licence

1. Objednávka

Objednávku licencí přijímáme pouze emailem, na adresách Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Součástí objednávky musí být kompletní fakturační údaje, celý název objednávaných produktů a jejich počet. V případě chybějících údajů na objednávce vás budeme kontaktovat ohledně jejího doplnění.

2. Afilace

Po obdržení objednávky zkontrolujeme, zda má vaše organizace tzv. Afilaci, což je registrace školské organizace do akademických multilicenčních programů. Součástí afilace je také vytvoření přístupu na VLSC web - stránka pro správu objednávek, přehled o licencích, stažení instalačních souborů a aktivačních klíčů. V případě, že organizace již afilaci má, rovnou zasíláme fakturu na objednané licence. Pokud však afilace organizace dosud neexistuje, je nutné ji vytvořit. V takovém případě vás budeme kontaktovat s informacemi o postupu pro vytvoření afilace.

3. Fakturace

Následuje zaslání faktury za vámi objednané licence. Faktury zasíláme pouze v elektronické podobě emailem. Po zaplacení faktury již máte zakoupené licence a můžete je začít používat. Faktura slouží také jako doklad o legálním nabytí licencí, proto doporučujeme její uschování alespoň v kopii mimo účetní archivy, které se skartují.

4. Instalace a používání produktů

Po vytvoření a schválení afilace organizace dostává přístup k VLSC webovým stránkám. Na těchto stránkách lze rychle zjistit veškeré podrobnosti o smlouvě, přehled objednávek a zakoupených licencí. Z toho webu se také stahují instalační soubory a aktivační klíče produktů. Informace o VLSC webu naleznete na našem IT Blogu. Jelikož se jedná o trvalé licence, můžete takto licencované produkty využívat po neomezenou dobu. Nutné je pouze kontrolovat správný počet instalací a licencí, korektní verzi a edici.

 

Zajímavé články

VLSC web - správa licencí, aktivačních klíčů a instalační soubory.
Afilace školy - Návod na podepsání smlouvy (afilaci) pro smlouvy Select Plus a EES.